Czy konieczne jest wykonanie kontroli radiologicznej?

Dzień dobry, jak byłem mały to połknąłem aluminiową zawleczkę od puszki. Od tamtej pory nie miałem żadnego badania USG jamy brzusznej. Obecnie mam 32 lata, czy powinienem takie badanie zrobić? Obecnie nie mam objawów bólowych. Miałem jak byłem mały niedługo po połknięciu. Te objawy ustąpiły, nie wiem jednak, czy ta zawleczka została wydalona, bo jej nie widziałem po wypróżnieniu. Moja mama też jej nie widziała. Nie mam jednak pewności, czy nie doświadczam od tamtej pory objawów zatrucia aluminium (np. ADHD, problemy z koncentracją). Proszę o radę. Dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 7 miesięcy temu

Najpewniej wydalił Pan przedmiot niedługo po połknięciu. Prawdopodobieństwo przetrwania zawleczki przez dekady w przewodzie pokarmowym jest praktycznie zerowe.