Moneta połknięta w dzieciństwie

Witam, mam 35 lat, dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa, czy mogę je wykonać jeżeli w dzieciństwie (gdy miałam 2 latka) połknęłam monety i nie ma pewności, że zostały wszystkie wydalone? Ewa
35 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Szansa, że po tylu latach w przewodzie pokarmowym znajdują się jeszcze połknięte monety jest znikoma. Dla pewności można jednak wykonać zdjęcie rtg brzucha, które pozwoli na uwidocznienie monet (nie uwidocznić może monet aluminiowych - te jednak nie są ferromagnetykami, nie stanowią więc zagrożenia podczas badania). O fakcie połknięcia w przeszłości monet należy poinformować osobę wykonującą badanie.
Pozdrawiam.