Czy łojotokowe zapalenie skóry ma coś wspólnego z niedoborem mikro i makroelementów?

Witam, Mam pytanie odnośnie badania włosów pod kątem niedoborów mikro i makroelementów. Choruję na łojotokowe zapalenie skóry (jestem pod opieką dermatologa) i chciałbym się dowiedzieć czy powodem mojej dolegliwości nie są własnie jakieś niedobory (również witamin). Proszę o wskazówkę czy takie badanie jest miarodajne i czy warto je wykonać. Pozdrawiam

Po pierwsze - niedobory mikroelementów czy witamin nie są powodem łojotokowego zapalenia skóry. Po drugie - badanie włosa daje dość mętne pojęcie o zawartości mikroelementów, ponieważ wynik to średnia z ostatniego roku. Jeśli badać, to we krwi - to pokazuje stan aktualny, ale i tak nie wniesie niczego do leczenia ŁZS.