Czy mogę stosować lek na odtrucie organizmu?

Brałem narkotyki przez około 5 lat i przez to cierpię na dystymię. Moje objawy to: anhedonia, obojętność emocjonalna, apatia, derealizacja, problemy z pamięcią, koncentracją, myśleniem. Od 2-3 lat biorę lek Sulpiryd. Ostatnio czytałem na forach, że lek o nazwie Nootropil jest dobry na odtrucie organizmu po narkotykach. No i związku z tym mam pytanie, czy w moim przypadku taki lek by był dobry i czy mogę go brać razem z Sulpirydem?

Witam!

Nootropil, czyli preparat zawierający piracetam jest lekiem nootropowym, prokognitywnym co oznacza, że wpływa pozytywnie na procesy zapamiętywania, koncentracji oraz sprawności psychofizycznej. Lek ten zasadniczo nie jest wskazany w sytuacji odtrucia organizmu po stosowaniu narkotyków. W Pańskiej sytuacji występują zaburzenia koncentracji i problemy z pamięcią, jednakże zaburzenia te mogą być spowodowane problemem zasadniczym, czyli dystymią. Wówczas należy zweryfikować dotychczasowe leczenie. Może być jednak możliwe stosowanie piracetamu w Pańskiej sytuacji przynajmniej przez określony czas. Ostateczna decyzja należy do psychiatry który prowadzi leczenie, proponuję skonsultować z nim obecną sytuację.

Pozdrawiam serdecznie!

Dzień Dobry Panu,

Na Pana pytanie może odpowiedzieć tylko lekarz prowadzący Pana, który zna Pana i Pana reakcję na leczenie.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com