Czy moje objawy mają związek z psychozą?

W 2019 r. odczuwałam silny niepokój, nerwy - np.: napisy - graffiti na murach budynków były dla mnie krzyczące, np.: też na murze było napisane imię takie jakie ma mój brat i wtedy pomyślałam patrząc na ten napis - imię - o moim bracie. Brałam informacje z tego graffiti do siebie, chociaż wiedziałam, że nie było ono o mnie. W 2019 r. trafiłam do szpitala psychiatrycznego. Proszę powiedzieć, czy opisany objaw - sytuacja to wynik nerwicy, psychozy, depresji? Kobieta, 35 lat

Dzień dobry, aby odpowiedzieć na Pani pytanie wskazana byłaby konsultacja psychiatryczna. Niemniej jednak objawy psychotyczne mogą także towarzyszyć depresji. Różnicą pomiędzy psychozą a zaburzeniami lękowymi (wcześniej nerwicowymi) jest brak krytycyzmu wobec objawów. Serdecznie pozdrawiam