Czy moje testy na HIV są wiarygodne?

Witam czy test HIV p24/przeciwciała pierwszy wykonany miesiąc po ryzykownym kontakcie, a drugi po 13 tygodniach można uznać za wiarygodne. Oba ujemne. Czy jest możliwość fałszywie ujemnego po takim czasie ?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

testy HIV, które obejmują zarówno antygen p24, jak i przeciwciała, są uważane za bardzo skuteczne w wykrywaniu infekcji. Wykonanie testu miesiąc po potencjalnie ryzykownym kontakcie daje już wysoki poziom wiarygodności, ponieważ większość nowoczesnych testów HIV może wykryć infekcję już od 2 do 8 tygodni od zarażenia.

Większą pewność daje drugi test wykonany 13 tygodni od ryzykownego zdarzenia. Wyniki wskazują, że nie został Pan zarażony wirusem HIV.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/test-iv-generacji-na-wykrycie-antygenu-p24-oraz-przeciwcial-anty-hiv

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.