Czy można łączyć spray do nosa z Sertraliną?

Witam. Lecze się sertralina 300mg dziennie. Do tego przyjmuje spray do nosa praktycznie co 3/4h od wielu lat. Czy takie połączenie jest bezpieczne? Czy mój lekarz powinien wiedzieć o kroplach do nosa?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podał Pan, jaki konkretnie spray do nosa Pan używa, ale nie powinien on wpływać na działanie Sertraliny. Niemniej tak częste używanie spraya do nosa (zależnie od jego składu) może być szkodliwe dla śluzówki nosa.