Czy można obniżyć wysoki poziom trójglicerydów poprzez odpowiednią dietę?

mój syn ma bardzo wysoki poziom trojglicerydow.czy bez lekow można obnizyc pozim stosując tylko odpowiednia diete?

Witam, w celu ustalenia dokładnych zaleceń dietetycznych istotne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu dotyczącego sposobu żywienia oraz stanu zdrowia. Poziom trójglicerydów można obniżyć m.in przez ograniczenie spożycia alkoholu, cukrów prostych oraz zwiększenie spożycia ryb morskich. Warto również zwiększyć aktywność ruchową. Jednak każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska