Czy opalanie jest szkodliwe dla dziecka?

Witam jestem w 21 tygodniu ciąży mieszkam w angli i wczoraj zawitała słońce oczywiście wyszłam na spacer i niestety odpaliłem sobie dekolt i ramiona bardzo mnie to piecze. Nie mam żadnych plamien ani innych dolegliwości tylko martwię się czy nic się nie stanie dziecku czy to ma jakiś wpływ na dziecko? I czy mogę posmarować kefirem?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie powinno mieć to żadnego wpływu na dziecko. Przed wyjściem na słońce proszę stosować kremy z filtrem i pamiętać o okryciu głowy oraz odpowiednim nawodnieniu. Może Pani posmarować opalone miejsca kefirem lub kremami tzw. po opalaniu.