Czy pierwszy pomiar główki u mojego synka był błędny?

Dziendobry. Prosze o odpowiedz. Pierwszy pomiar główki mojego synka po ur byl 37cm,na następny dzień 36,5 ,u pediatry też 36 -36,5cm.podejzewam ze pierwszy byl raczej błędny. Robiliśmy usg przezciemiaczkowe i wyszlo wporzadku.czy to jest makrocepfalia? Czy obwod glowki jest prawidłowy? Dziękuję za odpowiedz.

Szanowna Pani, po urodzeniu główka może być lekko zdeformowana, jest to naturalne zjawisko podczas porodu fizjologicznego. 37 jak i 36 cm to wynik prawidłowy. Pozdrawiam