Czy powinienem użyć maści sterydowej na żołądź penisa, którą zapisał mi dermatolog?

Witam. Mam na członku (żołędzi) niewielkie zaczerwienienie, oczywiście udałem się do dermatologa, który przepisał mi maść T****m, smarować cienką warstwą 5 dni (przez pierwsze dwa dni rano i wieczorem kolejne trzy dni tylko wieczorem). Jednak na ulotce wyraźnie pisze, aby nie stosować tej maści w okolicach narządów płciowych, ponadto dowiedziałem się, że jest to maść sterydowa, a takich nie powinno się używać na błony śluzowe. W związku z tym mam wątpliwości czy użyć tej maści, pomimo że zapisał mi ją dermatolog? Czy zastosowanie maści sterydowej jest bezpieczne ? Ewentualnie maści zawierającej jakie składniki powinienem użyć, aby była ona bezpieczna?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Rzeczywiście unikamy stosowania preparatów sterydowych na tą okolicę. Jednakże czasem istnieje po prostu taka potrzeba. Leczenie, które Pan otrzymał, nie wydaje się bardzo obciążające, więc myślę że warto zaufać lekarzowi specjaliście.

Pozdrawiam