Czy powinnam powstrzymać się od biegania w 7. tygodniu ciąży?

Jestem w połowie 7. tygodnia ciąży. Ostatnie dwa lata była bardzo aktywna - dużo biegałam (4 półmaratony) i ćwiczyłam. Starszego synka (ma 9 lat) urodziłam przez cesarskie cięcie. Ginekolog, u którego byłam, stwierdził, że nie powinnam w ciąży biegać, bo moja "macica to nie nówka-sztuka". Dwa tygodnie nie biegałam, ale dziś potruchtałam trochę, czuję się świetnie. Jak jest naprawdę? Czy rzeczywiście powinnam powstrzymać się od biegania?

Renata GrzechociĹska

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli do tej pory była Pani bardzo aktywna, nie ma przeciwwskazań, żeby dalej ćwiczyć. Pani organizm jest do tego przyzwyczajony. Umiarkowany wysiłek nie powinien zaszkodzić.Natomiast to ginekolog Panią badał i to on prowadzi Pani ciążę.