Czy powinnam wspierać mojego chłopaka?

Mój chłopak od 2 miesięcy jest w słabym stanie. Podejrzewa, że może mieć nerwicę natrectw. Uderzyła ona we mnie. Teraz nie wie czy mnie kocha, czy może się odemnie uzaleznil, czy zakochał się w kimś innym, czy nie powinien zerwać. Co mam zrobić w takiej sytuacji skoro on niee wie czy chce ze mną. Lepiej być przy nim i starać się to wspierac czy dać mu spokój i odejść z jego życia?

Dzień dobry,

Niestety nie mogę odpowiedzieć na Pani pytanie, gdyż każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje za które nie mogę brać odpowiedzialności. W tym miejscu doradzałabym jedynie brak pośpiechu w podejmowaniu wyborów, gdyż można ich potem bardzo żałować, jeśli okażą się niewłaściwe. W takich sytuacjach czasem warto poczekać na rozwój dalszych wydarzeń i dać sobie czas do namysłu. Mam nadzieję, że Pani chłopak uda się do psychiatry celem postawienia diagnozy i dobrania leczenia. Jeśli nie to warto go do tego zachęcić. Podejrzewam, że wszystko samo rozwiąże się z czasem i życzę Pani by to rozwiązanie było pozytywne.

Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Kulczycka

http://psycholog - kulczycka.pl/