Czy stres może być przyczyną problemów ze wzwodem?

Witam. Mam 21 lat. Mam wielki problem ze wzwodem. 1,5 roku temu straciłem dziewczynę i od tamtego czasu nie uprawiałem sexu. Jak miałem ochotę masturbowałem się, czasami było to co dzień, czasami co dwa dni. Teraz poznałem wspaniałą dziewczynę i doszło między nami do kontaktu seksualnego, właściwie doszłoby, gdyby nie to, że nie chciał mi ustać mój penis. Nie wiem co się stało, porażka normalnie, dlaczego ja. Dopiero po trzecim razie udało mi się, potem było już lepiej. Czy to jest przez to, że strasznie się stresuję, bo nie ukrywam mam takie myśli, że może jej nie dogodzę, nie dam rady, nie spodoba się jej to... Czy może to coś poważniejszego? Chciałem jeszcze dodać, że niecały rok temu zacząłem chodzić na siłownię i kupiłem sobie suplementy do ćwiczeń.Czy to przez to? Tyle, że te problemy miałem już wcześniej, przed braniem tych suplementów. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Odżywki stosowane przez ćwiczących na siłowni nie są do końca bezpieczne (ich skład nie zawsze jest w pełni znany), ale nie sądzę, by to one były przyczyną Pana problemów. Do impotencji mogą prędzej doprowadzić sterydy zażywane w celu zwiększenia masy mięśniowej. Ale tych - jak rozumiem - Pan nie stosuje.

Sądzę, że półtoraroczna przerwa w kontaktach seksualnych spowodowała, że czuje się Pan w łóżku nieco mniej pewnie. I tu właśnie upatrywałbym źródła Pana problemów. Jest to zapewne sytuacja przejściowa i nie ma w związku z tym większych powodów do niepokoju.