Czy taka dawka Tonshilanu nie jest za duża dla dziecka?

Powiększony 3 Migdałek u Dziecka .. Dzień dobry u córki ( 4 Latka , 22 kg ) Pan doktor po badaniu stwierdził powiększony 3 migdałek ( inne objawy to zapchany nos , bardzo mało ilość kataru, w nocy oddychanie buzią ) dostaliśmy syrop o nazwie Thonsilan , córka ma go brać przez pół roku i 2 x dziennie po 5 ml , pytanie czy to nie za duża dawka jak dla 4 Latki? w ulotce pisze że syrop można stosować tylko do miesiąca i dzieci raz dziennie 5 ml , z góry dziękuje za odpowiedź

Szanowna Pani, dawkowanie ustala lekarz prowadzący, muszą być wskazania skoro lekarz zadecydował o takim leczeniu