Czy takie rozpoznanie psychiatry jest wstępnym czy właściwym?

Witam lekarz psychiatra wystawil zaswiadczenie lekarskie dziecku 10- letniemu z rozpoznaniem ADHD, tiki. Dziecko nie ma jednak orzeczenia z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej.Czy takie rozpoznanie jest rozpoznaniem wstepnym czy właściwym?

Witam
Proponuję skorzystać także z kompleksowego badania psychologiczno-pedagogicznego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. W trakcie tego badania psycholog na podstawie badań psychologicznych ustali aktualny poziom intelektualny dziecka, wskaże możliwe deficyty rozwojowe w zakresie funkcji poznawczych oraz przekaże wskazówki do dalszej pracy z dzieckiem, zdiagnozuje także rozwój emocjonalny u dziecka, oraz spróbuje ustalić przyczyny nadpobudliwości , występujących tików nerwowych i przekaże dalsze zalecenia do pracy korekcyjnej z dzieckiem. Możliwe, że zaproponuje terapię psychologiczną. Natomiast pedagog w Poradni sprawdzi aktualny poziom wiedzy w zakresie edukacji szkolnej i w razie konieczności także zaproponuje określone rozwiązania /np. terapię pedagogiczną/. Ponadto na podstawie badań psychologicznych może okazać się, że konieczne jest przyznanie dziecku orzeczenia do dalszego kształcenia i taki dokument może wystawić jedynie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, co być może pomoże dziecku w dalszej edukacji szkolnej. Samo rozpoznanie ADHD i tików jest wstępem do dalszego działania w zakresie pomocy dziecku.
Pozdrawiam
Anna Szyda