Czy test ciążowy wyszedł fałszywie negatywnie?

Witam serdecznie 30 sierpnia miałam ostatni okres który był normalny dnień owulacji wypadaby na 12 13 wrzesnia 16 współżyłam z partnerem bez zabespieczenia a 17 dostalam plamienia które było male i trwało 3 dni. 26 powinnam dostac okresu ale go nie dostalam zrobilam test 29 wrzesnia i 4 pazdziernika wyszedl negatywny co prawda noe był z rannego moczu. Czy jest możliwość ze jestem w ciąży ale test nie wyszedl. Dodam ze rano mnie mdli jestem rozdraniona i bola mnie plecu w odcinku ledzwiowym. Czy umowic sie na wizyte u lekarza czy jeszcze poczekac.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

może Pani umówić się na wizytę do lekarza i dodatkowo oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej we krwi. Jest to badanie bardziej miarodajne od testu ciążowego, które da Pani jednoznaczną odpowiedź co do tego, czy zaszła Pani w ciążę.

Co prawda testy ciążowe, które Pani wykonała powinny być już wiarygodne, jednakże warto to jeszcze potwierdzić. Czasem zdarza się, że owulacja się przesuwa – wówczas mogłaby Pani zajść w ciążę na skutek tego stosunku.

Pytania o fałszywe wyniki testów ciążowych pojawiały się w naszym serwisie. Znaleźć je można pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywne-testy-ciazowe, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/falszywe-wyniki-testu-ciazowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwa-negatywne-testy-ciazowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.