Czy testosteron u kobiety 26-letniej na poziomie 80 ng/dl jest powodem do zmartwień?

Witam, czy testosteron u kobiety 26letniej na poziomie 80 ng/dl jest powodem do zmartwien? Jako norme mam podany wynik 14 — 76 ng/dl . Czy wykonanie badania w inny niz 1-3 dzien cyklu ma istotny wplyw na jego wynik?

Aleksander Ropielewski

Podany przez Panią wynik nie budzi niepokoju, jednak należy go interpretować z pozostałymi wynikami lipidogramu. Faza cyklu miesiączkowego nie ma istotnego wpływu na wynik badań lipidogramu.