Czy to normalne, że czuję wstręt do tego typu rzeczy?

Czy mogę być trochę aseksualna, jeśli obrzydza mnie jakaś część seksu, która dla innych jest mega podniecająca i normalna, np. połykanie spermy czy lądowanie jej na twarzy? Odczuwam podniecenie i orgazm, ale dzięki innym rzeczom, natomiast mało jest tych rzeczy właśnie, większość mnie obrzydza. A może powinnam po prostu do tej większości rzeczy przywyknąć? Ponieważ dopiero zaczynam życie seksualne
KOBIETA, 24 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry.

Jeżeli odczuwa Pani podniecenie i przeżywa orgazm to nie może być Pani osobą aseksualną. Może mieć Pani awersję do niektórych praktyk seksualnych albo ich nie lubić. Nie jest to kwestia orientacji tylko preferencji seksualnych, które każdy ma inne, ale jedno mamy wspólne - są aktywności, które w seksie lubimy i są też takie, które są dla nas niewyobrażalne.