Czy wynik INR jest prawidłowy?

Dzień dobry. 4 miesiące temu miałam przeprowadzony zabieg stentowania tetnicy szyjnej. Przez 3 miesiące brałam lek Duoplavin, obecnie tylko Acard 75 mg. Wykonsola badanie krzepliwosci krwi. INR wyszło 11,2 przy normie do 12, a czas protrombinowy 14,5 przy normie do 14. Czy ten wynik jest prawidłowy? Czy przy braniu acardu czas krzepnięcia nie powinien być dłuższy? Mam 40 lat, nie pije, nie palę, odzywiam się prawidłowo.

Leki przeciw-płytkowe ( hamujące aktywność krzepliwą płytek krwi) Duoplavin oraz Acard nie maja wpływu na INR ani na czas krzepnięcia.
Prawidłowy wynik badania czasu protrombinowego wynosi 12–16 sekund. W warunkach prawidłowych INR wynosi 0,85–1,15. Wiec proszę sprawdzić czy przy wpisywaniu wartości INR nie przesunął się przecinek.
Parametry: INR i czas protrombinowy służą do monitorowania leczenia zupełnie inną grupą leków przeciwkrzepliwych które nie są wskazane po stentowaniu tętnic szyjnych.
W czasie stosowania Acardu nie ma potrzeby badania INR ani innych parametrów układu krzepnięcia.