Czy znieczulenie przy CC jest niebezpieczne?

Dzień dobry, jestem w 39tyg ciąży, czeka mnie drugie cc. Przy pierwszym cc miałam dostać znieczulenie pp (kwalifikacja do porodu), jednak już na stole inna anestezjolog zadecydowała o podaniu zo z uwagi na rozległy tatuaż na ledzwiach i niebezpieczeństwo przedostania się barwnika i późniejsze ewentualne konsekwencje. Jestem po rozmowach z kilkoma anestezjologami i każdy potwierdził, że też dałby zo. Boję się, że w szpitalu trafię na anestezjologa, który się uprze prz zpp. Kto ma rację?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze będzie zo tak jak mówią innymi . Sadze ze to standard w takiej sytuacji