Dlaczego mam bardzo ciasną pochwę?

Dzień dobry. Mam 23 lata i taki problem, że pzy próbie penetracji penis partnera nie mieści się w mojej pochwie. Kiedy się masturbuję, jest podobnie, mogę wsadzić sobie tylko jeden palec. Dwóch nie mogę, bo od razu boli. Tak samo mam z tamponami - mieści mi się tylko ten w rozmiarze mini, a i tak ciągle go czuję (wkładam go na pewno dobrze). Nie wydaje mi się, żeby to była pochwica, bo psychicznie czuję się okej, osiągam orgazm od masturbacji zewnętrznej części łechtaczki. I wydaje mi się, że mogę świadomie zaciskać i rozluźniać mięśnie dna miednicy i przy próbie włożenia czegoś do pochwy, nie czuję, żebym miała te mięśnie zaciśnięte. Czy to przez błonę dziewiczą? Co mogę zrobić?

Dzień dobry,

Jak wynika z Pani postu, jest Pani dziewicą - toteż opisany problem nie wynika z jakichś Pani schorzeń albo zaburzeń. Błona dziewicza, o której Pani wspomina, ogranicza możliwość penetracji penisem jak i palcem, wywołując również ból przy wkładaniu tamponów.
Rozwiązaniem powyższego jest przerwanie błony dziewiczej, co zwykle dzieje się podczas pierwszego stosunku waginalnego i co bywa czasem bolesne. W przypadku nadmiernego strachu przed bólem podczas penetracji, można skorzystać z pomocy ginekologa, który może ww. błonę przeciąć pod znieczuleniem.

Pozdrawiam.
Maciej Rutkowski
https://abovo.bialystok.pl/