Dlaczego moje współżycie jest bolesne?

Witam mam problem z bolesnym współżyciem od 3 lat nie osiągam orgazmu podczas współżycia tylko ból konsultowałam już to z ginekologiem ale usłyszałam że jeszcze pani nie rodziła dlatego tak jest bardzo proszę o jakieś wskazówki
KOBIETA, 21 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uważamy, że powinna Pani udać się do innego specjalisty, aby upewnić się, czy wszystko jest w porządku. Przyczyną bólu podczas współżycia może być endometrioza, choroby przenoszone drogą płciową, infekcje lub stan zapalny w obrębie dróg rodnych.

Brak orgazmu to jeszcze szerszy temat, ponieważ na to zaburzenie wpływają nie tylko czynniki chorobowe, ale także psychiczne i społeczne. Warto nie tylko przebadać się u ginekologa, by wykluczyć jednostki chorobowe, ale również skorzystać z pomocy seksuologa.

Więcej na temat bólu podczas współżycia pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-podczas-stosunku.

O braku orgazmu przeczytać można tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-orgazmu-jak-sobie-z-tym-radzic-4-rady-eksperta.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.