Dlaczego wynik TSH jest bardzo wysoki?

dzień dobry.jestem po usunięciu tarczycy,przepisano mi euthyrox125 ,po 1 babl.dziennie,jakis czas był wynik dobry,ale teraz TSH wynosi 100,czy jest to moze przyczyna wysokiej dawki leku i czy można brać np.po pół tabletki dziennie do unormowania TSH

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie powinna Pani zmniejszać dawki Euthyroxu. Powinna Pani zgłosić się do swojego endokrynologa w celu unormowania TSH.