Dwukrotne przekroczenie poziomu prolaktyny

Witam. Miałam robione badania hormonalne i między innymi prolaktynę. W 14-tym dniu cyklu wynik 12ng/ml (norma 4,79-23,3), natomiast w 25 dniu cyklu wynik 57,00!!! (norma 4,79-23,3). Zapewne poziom tego hormonu zmienia się wciągu cyklu ale martwi mnie że jest przekroczony dwukrotnie. Co może być przyczyną takiego nagłego skoku prolaktyny. Czy powodem może być ciąża, ale maks 3 tygodniowa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Może to też być mikrogruczolak przysadki. W tym wypadku należy wykonać MRI przysadki.