Erytrocyty w wyniku badania moczu i uczucie parcia na pęcherz

Witam mam 50 lat jestem kobietą.Mam problem otóż w badaniu ogólnym moczu wykryto erytrocyty w ilości 20-30, oraz odczuwam parcie na pęcherz. To moje jedyne dolegliwości.Posiew moczu ujemny. USG całej jamy brzusznej , pęcherza oraz nerek ok Badanie ginekologiczne również ok. Skąd te erytrocyty w moczu i parcie na pęcherz. Czy gdybym miała piasek na nerkach powinien wyjść w badaniu usg? Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam

Witam,
obecność erytrocytów w moczu może być spowodowana:
zapaleniem dróg moczowych
zapaleniem pęcherza moczowego
kamicą nerkową
endometriozą
urazem w obrębie dróg moczowych
procesem nowotworowym
infekcją z wysoką gorączką

Przyczyn tak na prawdę jest wiele.
Parcie na pęcherz, które Pani "jedynie" odczuwa może świadczyć o stanie zapalnym pęcherza moczowego. Jeżeli jednak posiew wyszedł ujemny, może należałoby wykonać posiew w kierunku gruźlicy lub patogenów nietypowych.
Piasek w nerkach można zobaczyć w obrazie RTG lub jeżeli złogi są większe w USG.

Pozdrawiam!