Fluoryzacja zębów w szkole a mycie zębów pastą z fluorem w domu

Witam. Mam pytanie odnośnie fluoryzacji zębów w szkole. Czy w dniu, kiedy jest fluoryzacja można rano i wieczorem myć zęby w domu pastą z fluorem? czy po fluoryzacji dziecko może od razu napić się wody? Bardzo dziękuję

- nie jemy i nie pijemy przez 2 godziny
- nie żujemy gumy przez 2 godziny
- myjemy zęby najwcześniej po ok. 12 godzinach od zabiegu normalną pastą, którą używaliśmy do tej pory

Przed fluoryzacją:
- w dniu zabiegu nie spożywamy twardych pokarmów
- stosujemy dietę lekkostrawną
- spożywamy pokarmy niebarwiące

Proszę obserwować zęby dziecka. Jeśli zauważy Pani na nich pojawianie się białych plam, może to świadczyć o fluorozie, czyli nadmiernej ilości fluoru. Proszę wówczas zrezygnować z past do zębów z fluorem oraz zabiegów fluoryzacji.