Gojenie się rany po usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam Chciałabym się spytać jak długo goi się rana po wycięciu wyrostka?w połowie lipca miałam laparoskopowo wycinanego wyrostka i czasem do dzisiejszego dnia odczuwam czasem ciągnięcie itp.czy to normalne? Pozdrawiam

Nie znam przebiegu operacji-nie mogę więc wypowiedzieć się autorytatywnie!!! Proszę zgłosić się do operatora-to on winien odpowiedzieć na wszystkie pytania!!! zż

Gojenie rany wizualnie dla Pani trwa do dwóch tygodni, potem rozpoczyna się okres kilkutygodniowy "dojrzewania" jej skłądnikó (hydroksylacja kolagenu etc.). Opisywane ciągnięcie nie jest etapem gojenia a raczej wynikiem. Blizna pod spodem jest sztywna i trzeba z nią pracować przez masaż. Po operacji to praca pacjenta nad raną daje efekty. Trzeba pomóc naturze.