Gronkowiec złocisty a bolesność uszu

dzień dobry ja mam pytanie tego wykryto u mnie gronkowca złocistego i candida brałem antybiotyk na gronkowca i to pogorszyło stan candidy i obawiam się że gronkowiec powrócił i do tego mam wiecznie różne dolegliwośći ból uszu przede wszystkim nie wiem co mam robić czy najpierw leczyć candidę czy gronkowca i jak leczyć to jakimi lekami bardzo proszę o pomoc ??

Aleksander Ropielewski

Należy leczyć zarówno infekcję kandydozową jak i bakteryjną. Leczenie powinno być zgodne z wrażliwością patogenów na leki. To można ocenić robiąc wymaz i posiew bakteryjny.