Guzek pod lewym uchem

Witam! Mama ma 67 lat ok. 3 tygodni temu zrobił jej się z lewej strony pod uchem guzek, rozpoznanie trzech lekarzy w tym i laryngologa, że to świnka. Mama już wcześniej miała w tym miejscu guzka, ale nie tak wielkiego jak przy śwince. Faktycznie buzie przez 5 dni miała spuchniętą po tej stronie co przypominało świnkę jak i gorączkę ok. 39 stopni. Po dwutygodniowym leczeniu świnki miała zrobione USG jak i biopsję. Wyniki USG: lita naczyniowa zmiana guzkowa hipoekogeniczna o wym. 22 na 17 m, lewa nie powiększona. Wynik biopsji: inflammatio chronica partim resorptiva.

Witam!

Rozpoznanie histopatologiczne zawsze ma największe znaczenie w diagnostyce zmian chorobowych. W tej sytuacji biopsja i badanie hist.-pat. wykazały, że przyczyną dolegliwości jest: zapalenie przewlekłe, wchłonięte częściowo. Do najczęstszych przyczyn takiego zapalenia należy kamica przewodu wyprowadzającego ślinę ze ślinianki, ale istnieją również inne przyczyny. Wynik należy skonsultować z laryngologiem, który powinien zalecić odpowiednie leczenie. W tej chwili nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam serdecznie!