Jak leczyć mocny ból gardła?

Witam, Kilka dni temu zmagałem się z mocnym bólem gardła - z trudnością przełykałem nawet ślinę po 4 dniach ból ustąpił. Po 2 dniach mam uczucie na języku jakbym wypił gorącą herbatę i utrzymuje się to już ok 4 dni. Przy bólach gardła stosowałem tymsal i septolete. Teraz stosuje dentosept, witaminę b i żelazo ale nie wiem czy to coś pomoże. Proszę o pomoc

Witam! O ile nie ma wykładników infekcji bakteryjnej (wysoka gorączka, białe naloty na migdałkach, powiększone węzły chłonne) stosowane przez Pana sposoby są wystarczające i powinny przynieść złagodzenie objawów. Niestety w przypadku infekcji gardła trudno uzyskać diametralną poprawę w krótkim czasie, Objawy infekcji utrzymują się zazwyczaj pomimo leczenia 7-10 dni.