Jak mogę osiągnąć satysfakcję podczas seksu?

Witam. Mam problem. Jestem lesbijką i mam problem z osiągnięciem orgazmu. Seks z kobietą bardzo mnie podnieca, ale nie potrafię osiągnąć szczytowania. Podczas masturbacji jest tak samo- nie potrafię "dojść". Jestem w związku z dziewczyną, z którą bardzo się kochamy i każdy jeden dotyk nas pobudza.. ale obawiam się, że przez to, że nie mam orgazmu może się to wszystko rozpaść, bo ona jest bardzo smutna z tego powodu.. uważa, że nie jest wystarczająco dobra dla mnie. Czy jest ze mną coś nie tak?

Dzień dobry,

Jest Pani bardzo młodą osobą, która być może nie rozbudziła jeszcze swoich potrzeb seksualnych, o czym świadczyć może chociażby niemożność "dojścia" podczas masturbacji.

Odpowiadając na pytanie - Z całą pewnością jest z Panią wszystko w porządku. Nie wszystkie kobiety (mężczyźni zresztą też) w jednakowym czasie osiągają psychiczną gotowość do seksu. Prawdopodobnie Pani potrzebuje jeszcze trochę czasu. Można, co prawda poszukiwać innych przyczyn opisanego problemu, jednak wydaje się, że byłoby to przysłowiowe "wróżenie z fusów".

Drugą sprawą, o której Pani pisze, jest relacja z partnerką, która z powyższych powodów ulega pogorszeniu. Dlatego też sugerowałbym konsultację z seksuologiem, który obu Paniom przedstawiłby fizjologię kobiecego orgazmu i wyjaśnił potencjalne przyczyny trudności w jego uzyskaniu w przypadku niektórych osób.

Pozdrawiam