Jak pomóc dziecku z ASD?

WITAM, Moj syn ma 12 lat i jest w spectrum Autyzmu dokładnie ma ASD. Ostatnio nasilił sie problem z czystością po wizycie w toalecie i nie wiemy jak Sobie z tym poradzić i jak to synowi wytłumaczyć. Chodzi o to ze syn już jakiś czas temu sam się „ogarniał”w toalecie ale od pewnego czasu ma obsesje ze jego tyłek nie jest do końca czysty i przez to dochodzi do tego ze wyciera dużo razy a potem się skarży ze go piecze. Staramy się mu pomagać i jak jest na toalecie sprawdzać i wycierać na mokro ale czasami dochodzi do takich sytuacji ze nie przypilnujemy syna i on popada w rozpacz płacze i zaczyna się sam obwiniać ze nie daje rady. W jaki sposób można to wytłumaczyć żeby zrozumiał bo obawiam się ze ten stan się może jeszcze pogorszyć. I do jakiego specjalisty można się z tym zwrócić o pomoc. Dziękuje za odpowiedz pozdrawiam.
KOBIETA, 43 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry.Nie wiem,gdzie Pani mieszka,albo,czy chłopak mógłby się zgodzić na sesję on line,bo może warto porozmawiać również o innych natręctwach i sposobach radzenia sobie z niepewnością.On jest w okresie dojrzewania,więc również o sferze związanej z intymnością,która może kojarzyć się z "nieczystością"w niektórych kręgach.Tak więc chciałabym poruszyć kilka ątkó i zachęcic Państwa do kontaktu.Na stronie jest opcja "umów wizytę"-gdyby Państwo zechcieli.Podaję na szelki wypadek jeszcze raz:bszalacha@wp.pl,tel 693106694.

Serdecznie pozdrawiam i proszę o łagodność dla syna w jego wzrastaniu i dużo ,dużo pochwał.Także dotyczących jego walorów zewnętrznych.Powinien być w tym okresie bardzo wzmacniany przez ojca .