Jak pozbyć się tego stanu zapalnego po wyrwaniu zęba?

Jak pozbyć się stanu zapalnego po wykrywaniu zęba..pantograf przed usunięciem wykazał tworzący się stan zapalny,który prowadzi pod lewe oko i okolicę otworu nosa.

Każdy stan zapalny ma jakąś przyczynę. W tym wypadku, jeśli był nią ząb, który został usunięty - tkanki objęte zapaleniem powinny powoli zacząć się goić w zasadzie od momentu zabiegu. Zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania dodatkowej farmakoterapii, samo usunięcie przyczyny wystarczy. Tempo gojenia tkanek zależy od wielu czynników (między innymi: umiejscowienie stanu zapalnego, jego rozległość, czas trwania, rodzaj schorzenia zęba, który był bezpośrednią przyczyną, wiek pacjenta, palenie tytoniu). Jeżeli coś Panią niepokoi najlepiej zgłosić się do miejsca, gdzie wykonywany był zabieg, po jakimś czasie można wykonać RTG, na którym lekarz oceni zaawansowanie gojenia się stanu zapalnego.