Jak radzić sobie z brzydkim zapachem stóp?

Witam, mam problem z nieprzyjemnym zapachem z stóp, ma woń podobną do octu, kwaśną. Nie jest to problem z obuwiem ponieważ stopy zaczynają smierdziec nawet po jakims czasie gdy jestem w domu i mam ubrane jedynie klapki, czytałem ze może to być przez niewykrytą cukrzyce lecz w tamtym roku miałem robione badania krwii pod tym względem i nic nie wykryto. Co to może być?

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy stan skóry na stopach , zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl

Warto zgłosić się z tym problemem do lekarza dermatologa. Przyczyną może być nadpotliwość stóp, nieodpowiednio dobrane obuwie, skarpetki itp. Do czasu wizyty u lekarza proponuje zaopatrzyć się w puder albo antyprespirant przeznaczony do dłoni stóp jeśli problem związany jest z nadmierną potliwością. Nie można zapominać także o prawidłowej pielęgnacji obuwia. Nie powinno się lekceważyć tego problemu, aby nie dopuścić między innymi do powstania grzybicy stóp.