Jak ustalić przyczynę bólu żeber?

Ból żeber na dole z obydwu stron od kręgosłupa do mostka. Mam 29 lat i od ok. 6 miesięcy bolą mnie żebra ale tylko w nocy i po przebudzeniu, później ból ustaje. Aby zmienić pozycje spania muszę najpierw usiąść. Ból jest silny, pulsujacy do tego dochodzi sztywnienie kręgosłupa. Próbowałam masaży, maści, leków ale nic nie dały. Do kogo najlepiej udać się na wizytę, abym nie była odsyłana od lekarza do lekarza?

Ból zamostkowy pojawiający się w nocy może być oznaką choroby refluksowej przełyku (nasila się przy pozycji leżącej). Sugeruję wykonanie gastroskopii. Jeżeli rozpoznanie nie potwierdzi się, konieczne będzie wykonanie angio-TK klatki piersiowej.