Jak zastosować sól po zdjęciu szwów?

Witam, jestem po zdjęciu szwów z opuszka palca ponieważ został przecięty, chirurg na początku kazał mi palca moczyć w wodzie z szarym mydłem po 15 min dziennie, teraz kazał mi moczyć w wodzie z solą, na zmianę z szarym mydłem tylko nie wiem w jakich proporcjach mam to zrobić żeby sól nie powodowała bólu podczas moczenia tego palca, nie wiem ile mam go moczyć w tej wodzie z solą i jak to wyrobić, proszę was o pomoc

Dobry wieczór, jeśli szwy zostały zdjęte to rozumiem, że rana została całkowicie wygojona. W takim przypadku nie ma konieczności moczenia palca w wodzie z solą, jak również w wodzie z mydłem. Należy zachowywać codzienną higienę. W razie pytań zaproaszam do kontaktu. Pozdrawiam.