Jak zmusić się do powrotu do aktywniejszego życia seksualnego?

Nie mam ochoty na seks. "Podchody", przytulanie, pocałunki - są fajne, ale po prostu nie chce mi się uprawiać seksu. Wydaje mi się, że to niezdrowy objaw. Mam 30 lat, a ostatni raz uprawiałam seks 3 miesiące temu. Wiem, że powinnam się zmusić do powrotu do aktywniejszego życia seksualnego - ale po prostu nie chce mi się. Przez to lekko się zaniedbałam, nieogolone nogi chowam pod spodniami, zakładam tylko wygodne bawełniane aseksualne majty. Jak mam się zmusić do ogarnięcia?

Dzień dobry!

"Zmuszanie się" do czegokolwiek rzadko przynosi długotrwałe pozytywne zmiany. Nie ma też obowiązku-przymusu prowadzenia aktywnego życia seksualnego.

Może lepiej zastanowić się, co może Pani zyskać dzięki zmianie nawyków?

A także przemyśleć, skąd wzięła się niechęć do seksu, z czym się wiąże, co jej sprzyja, jakie wydarzenia w Pani życiu czy cechy Pani charakteru mogą ją potęgować?

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Opisana przez Panią niechęć do uprawiania seksu wydaje się być objawem innego problemu, wiążącego się z Pani brakiem dbałości o siebie. Może mieć to związek z poczuciem atrakcyjności i własnej samooceny - nierzadko też wynika z niezadowolenia z jakości relacji z partnerem. Możliwe również, że brak chęci na seks wiązać się może z brakiem stałego partnera, a skoro go nie ma, nie ma dla kogo atrakcyjnie wyglądać.
Powyższe rozważania są oczywiście hipotezami - prawdziwe przyczyny Pani stanu mogłaby Pani poznać przy konsultacji i zapewne terapii - niekoniecznie seksuologicznej. Wystarczy psychologiczna.

Pozdrawiam.