Jaką maść mogę zastosować na wysypkę u dziecka?

Moja córka ma dwa latka dostała jakąś wysypke uczylenie j na nogach i recach rączki drapie do krwi jaka maść mogę kupic

Redakcja abcZdrowie

Witam, sugeruję jak najszybszy kontakt z lekarzem z Pani POZ, ponieważ opisane przez Panią objawy są nieswoiste. To znaczy, że trudno stwierdzić, co dziecku dolega i co spowodowało wysypkę. Dodatkowo wszystko zależy od tego, jakiego koloru jest, czy są to plamy, czy też krostki itp. Czy towarzyszą temu jakieś inne objawy? Istotna może być też informacja dotycząca historii chorób dziecka. Być może jest to alergia na środki piorące lub środki czystości, pyłki, może składnik pożywienia, z którym dziecko dotychczas nie miało do czynienia? Wówczas prawdopodobnie koniecznie będzie podanie łagodnych leków antyhistaminowych oraz smarowanie zmian maścią łagodzącą lub żelem chłodzącym, ale o tym również zadecyduje lekarz. Pod tym adresem znajdzie Pani sugestię naszego eksperta na problem internautki z pokrzywką u dziecka: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lagodzenie-pokrzywki-u-1-5-rocznego-dziecka. Jednak poza alergią wysypką objawiają się też niektóre choroby zakaźne i wówczas leczenie jest zupełnie odmienne, a smarowanie zmian maścią może okazać się niewystarczające. Jak widać, przyczyn wysypki u dziecka może być wiele, a jakie problemy ona znamionuje wyszczególniono tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-wysypkowe-u-dzieci. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.