Jaki czas po usunięciu zespolenia kości piszczelowej trzeba przebywać w szpitalu?

Jaki czas,po usunięciu zespolenia kości piszczelowej,trzeba przebywać w Szpitalu? Czy po takim zabiegu zakładany jest gips bądź szyna gipsowa? Czy od razu można próbować chodzić? Pozdrawiam, S.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Okres pobytu w szpitalu może być różny w zależności od danej jednostki a szczególnie od stanu pacjenta. Zwykle zakłada się gips. Co do chodzenia to uruchomienie następuje z pewnym opóźnieniem.

Wszystko zależy od jakości zrostu, ustawienia odłamów, czasokresau od złamania itp. Musi to wszytko rozważyć ortopeda leczący i on też zdecyduje kiedy można zacząć obciążać kończynę. Pobyt w szpitalu zapewne bardzo krótki - tylko tyle ile trzeba.