Karmienie piersią 3-dniowego noworodka

Moja 3 dniowa córeczka wczoraj budziła sie w nocy do karmienia co dwie godziny a w dzis dzien spi i budzi co 4-5 godz. Próbuje ją obudzić do karmienia przebieram pieluszkę roZmawiam a ona tylko sie uśmiecha przez sen. Boje sie czy nie rzadko je? Dodam ze piersi czuje sa jakby gorące a nie masuje i nie odciągam zeby nie produkowało sie wiecej. Czy budzić córeczkę i czy robic jakies okłady juz na przyszłość ?

Może Pani próbować budzić dziecko do karmienia jeżeli już zaczyna Pani czuć ucisk w piersiach. Natomiast jeżeli Pani nie ma dyskomfortu, a dziecko śpi nie ma konieczności wybudzania go - dzieci mają różny temperament i są takie które budzą się co 1.5 godziny na karmienie i takie, które budzą się co 5-6 godzin. Prawidłowe odżywianie dziecka ocenia się za pomocą przyrostów masy ciała, które warto jest na początku wykonywać co 1 tydzień. Jeżeli ma Pani wątpliwości co do karmienia najlepiej jest się skontaktować z położną prowadzącą dziecko, które może przyjechać na wizytę domową i skontrolować stan Pani piersi oraz stan dziecka i sposób w jaki przystawia Pani do piersi.