Kaszel i przeziębienie miesiąc po operacji przepukliny pępkowej

czy kaszel i przeziebienie jest grozne miesc po operacji przepuchliny pepkowej nosze pas i uciskam rane rana nie jest wygojona bo wycieka płyn surowiczy Boje sie ze przy kaszlu cos mi w srodku popęka

Z reguły nie powinno się nic stać z rana . Szwy wytrzymują takie napięcia , ale prewencyjnie faktycznie należy przytrzymywać ranę przy kaszlu lub jeśli to nie jest przeciwwskazane zażywać leki przeciw kaszlowe

Kaszel może mieć niekorzystny wpływ w tak wczesnym okresie pooperacyjnym (po plastyce przepukliny pępkowej) zwłaszcza, że rana nie uległa jeszcze całkowitemu zagojeniu. Radzę w czasie obecnego kaszlu zastosować środki farmakologiczne przeciwkaszlowe, aby zniwelować wpływ kaszlu na ranę pooperacyjną.