Kiedy mogę wrócić do pracy po poronieniu?

Praca jaką wykonuję związana jest z dość dużym wysiłkiem fizycznym. Czy 4 dni po poronieniu mogę wrócić do pracy?
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Okres rekonwalescencji zależy zwykle od zaawansowania ciąży oraz przebiegu poronienia. Ważne jest również, czy potrzebna była interwencja lekarza. Zwykle zaleca się unikanie ciężkiego wysiłku fizycznego przez około sześć tygodni po poronieniu. Zwolnienie lekarskie z pracy powinna Pani uzyskać u swojego lekarza.