Kłucie między żebrami po lewej stronie klatki piersiowej

Od jakiegoś czasu czuję kłucie między żebrami po lewej stronie ciut niżej piersi.Nie jestem przeziębiona, chyba nie mam żadnych problemów z sercem,jedynie co to mam to nerwicę lękową.Kłucie pojawia się nagle,bez powodu,tak jakby ktoś wbijał mi szpilkę,trwa ok 2-3 dni,ale nie ciągle tylko tak momentami,po czym ustaje i wraca za kilka tygodni.Jaki może być powód?Czy to jakieś zapalenie?czy może coś na tle nerwowym?albo przewiało mnie,juz sama nie wiem.

Witam,

Z Pani opisu nie wynika, czy diagnozę o nerwicy postawił lekarz psychiatra? Kiedy jest Pani zaniepokojona warto skontaktować się z internistą, który zleci odpowiednie badania i postawi diagnozę. Jeśli jest Pani pod opieką lekarza psychiatry, proszę poinformować go o objawie. Warto też skorzystać z pomocy psychoterapeuty, z którym wypracujecie sposoby poradzenia sobie z trudnością.

Pozdrawiam
Ewa Czernik