Kołatanie serca w momencie stresu

Mam taki problem, że pojawiają się u mnie kołatania serca (czuje wtedy mocne i nieregularne bicie serca) ale tylko w momencie stresu, zdenerwowania. Odczuwam też kołatania jakby w gardle a gdy się uspokoje to te dolegliwości mijają i czy potrzebuje leki na serce żeby to całkowicie usunąć, czy to samo kiedyś minie? Echo serca wyszło dobrze, holter - 30 tachykardii, pojedyńcze pobudzenia przedwczesne komorowe 1050, 2 bigeminii, 13 trigeminii, 1 para, mam 21 lat. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Witam. Tachykardia pojawiająca się w okresach pobudzenia, stresu i lęku jest zjawiskiem normalnym. Leczeniu w tym wypadku należałoby poddać raczej stany zwiększonego napięcie nerwowego.