Kolejna ciąża w 7 miesięcy po cesarskim cięciu

Jestem siedem miesięcy po cesarskim cięciu i chyba jestem w ciąży czy to może być groźne dla mnie albo dziecka?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Po każdym cesarskim cięciu należy odczekać 1,5-2 lata by zminimalizować ryzyko powikłań. 7 miesięcy to bardzo wcześnie. Jeśli ciąża zostanie potwierdzona, musi Pani być pod stałą opieką ginekologa, a samą ciążę należy traktować jako potencjalnie zagrożoną powikłaniami (zwiększonego ryzyka).