Krwawienie z okolicy odbytu u dwunastolatki

Witam, moja dwunastoletnia córka od kilku miesięcy minimalnie krwawiła nad odbytem. Wczoraj gdy się podcierała po wypróżnieniu miała zakrwawiony papier toaletowy. Ani jej nie boli . Powiedziała mi o tym dzisiaj rano i się bardzo wstydzi iść z tym do lekarza .

Z całą pewnością skosnultowałabym sprawę u lekarza. Zapewne nie jest to nic goroźnego - w przypadku częstych zaparć możliwość wystąpienia hemoroidów dotyczy już dzieci. W takim przypadku najlepiej jest przypilnować aby dieta dziecka obfitowała w błonnik (zawaty w owocach, warzywach, pełnoziarnistych produktach zbożowych) oraz płyny - będzie to zapobiegało zaparciom i ich nieprzyjemnym powikłaniom.