Krwiak w kolanie po uderzeniu

Witam, bardzo prosze o porade, 1 rok temu moja mama spadla ze schodow nie poszla do lekarza , na nodze miala bardzo duzego siniaka , do dzisiaj boli ja noga ,Dopiero pare dni temu miala zrobione usg kolana i okazalo sie ,ze ma w kolanie krwiaka z wysiegiem , moja mama bierze leki na serce i acenocumarol, lat ma 78 i co teraz mozna zrobic?

W tej sprawie trzeba skonsultować się bezpośrednio z ortopedą. Zapewne konieczne okaże się nakłucie stawu kolanowego i opróżnienie krwiaka. Może to nie być jednorazowy zabieg. Jeśli jednak krwiak nadal będzie gromadził się w stawie trzeba będzie zastanowić się i być może wykonać artroskopię w czasie której oceni się stan stawu kolanowego i zapewne zaopatrzy miejsce krwawiące. Oczywiście ważnym jest także odpowiednie utrzymywanie parametrów INR według zaleceń lekarskich, dawkowania acenokumarolu, gdyż problem krwawienia do stawu kolanowego może właśnie z tym być związany. O wszystkim zadecyduje ortopeda po bezpośrednim badaniu.