Laserowe usuwanie rumienia

Witam. Chciałbym wybrać się na zabieg usuwania rumienia. Przeczytałem, że najlepszy będzie IPL. Lecz jedna Pani tutaj polecała laser Excel V Cutera. Poczytałem trochę i podobno jest o wiele lepszy od IPL, czy to prawda? Czy jest to laser najwyższej jakosci? Jeżeli nie, to jakich laserów powinienem szukać? Pozdrawiam.

Witam
Cutera Exel V jest obecnie najnowocześniejszym laserem naczyniowym. usuwa naczynia, naczyniaki oraz rumień. IPL jest również dobrym rozwiązaniem w leczeniu rumienia. Cutera jest mocniejszym urządzeniem, co wiąże się z dużą skutecznością zabiegu, ale również z tym, że przez kilka dni na skórze może utrzymywać się obrzęk i zaróżowienie. Po IPL te objawy mogą być mniej widoczne, ale trzeba wykonać więcej zabiegów.