Leczenie kanałowe zęba i ułamanie zęba

Witam, mam pytanie. Parę lat temu miałem leczenie kanałowe zęba, dostałem plombę która miała wytrzymać teoretycznie do 10 lat. Wytrzymała niecały rok, wypadła i ząb mi wyleciał (Mowa o górnej 4) Zostały korzenie no i chciałbym się zapytać co mogę z tym zrobić. Wstawić jakiegoś sztucznego zęba czy cos żeby załatać ten ubytek. I ile to mniej więcej kosztuje ?

Witam,
Przede wszystkim trzeba wykonać zdjęcie RTG celem oceny korzeni złamanego zęba.Jeśli sytuacja kliniczna na to pozwoli można ząb odbudować (wkład koronowo-korzeniowy z koroną lub odbudowa na włóknie szklanym - zależnie od sytuacji). Jeśli jednak okaże się, że pozostałe korzenie zęba należy usunąć, wtedy należy myśleć o uzupełnieniu brakującego zęba (implant, most, proteza ruchoma - również zależy od sytuacji klinicznej). Koszty są uzależnione od wybranego sposobu leczenia. Proszę udać się do stomatologa, a ten na podstawie badania i zdjęcia RTG wybierze najbardziej optymalny dla Pana sposób leczenia